Aydın Sohbet Odaları

yorum yok
350 views okuma
6 Aralık, 2017
Aydın Sohbet odaları

Aydın Sohbet Odaları

Merhaba arkadaşlar değerli Aydın halkı Aydın Sohbet Odaları sitemizden  kendine yakışacak uyumlu bir partnerimi arıyorsunuz cevabınız evet ise Öyleyse doğru yerdesiniz. Arkadaşlıkların ve dostlukların başlandığı  bu güzel arkadaşlık ortamımızda sizlere daha kaliteli ve daha seri bir şekilde hizmet sunmak için burada bir araya geldiğimizi sizlere bir kez daha belirtmek isterim.Site yönetimi olarak önceliğimiz ziyaretçilerimizin memnuniyeti ve önemli olan kalıcı arkadaşlıklar ve dostlukların baki olması

Aydın Sohbet Odaları Türkiye ve Dünya geneline Ücretsiz ve üyelik siz bir şekilde iyi şekilde hizmetlerini verdiğimiz Chat sitelerimizde herkese arkadaşlık iletişimlerin-izde seviyeli ve saygılı olmanızı tavsiye ediyoruz. Aydın sohbet için sitemize gelen değerli Bay,Bayan arkadaşlarımızla istinaden dostluklarını da kazanmak istiyorsan o zaman tek yapmanız gereken şey sitemize gelmeniz yeterli olacaktır.

Aydın chat yöneticileri olarak üyelik siz ve bedava imkanlarını verdiğimiz bu platformda  7 gün 24 saat aralıksız hizmetler vermekteyiz. Muhabbet eğlence,yarışmalar,oyunlar oynarken Sınırsız yayınları bulunan radyomuzda ise dilediğiniz şarkıları dinleyeceksiniz.Bütün aydınlı hemşirelerimiz Sitemize katılımlarınız İnternet ,in bulunduğu tüm cihazlarınız dan yapma imkanlarınızın olduğunu belirtir hepinizi Aydın sohbet chat odalarımıza davet ederiz.

Aydın İlimiz

Aydın Ege bölgesinde “Efeler Diyarı” olarak tanınan ve dünyanın en iyi incirinin yetiştiği il. Ege Bölgesinde il ve aynı ilin merkezi olan kent. Kuzeyde İzmir ve Manisa, doğuda Denizli, güneyde Muğla illeri ve batıda Ege kıyılarıyla sınırlanır. Son yüzyıl içinde yönetim biçimi ve sınırlarında birkaç kez değişiklik yapılmış, son olarak cumhuriyetin ilk yıllarında, yukarıda belirlenen sınırlarıyla il durumuna getirilmiştir.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu İl’de yazlar sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçer. Ortalama sıcaklık 17.6 °C, ortalama yağışlı gün sayısı 80.6, ortalama yağış miktarı 677,5 mm/yıl’ dır.
Büyük Menderes vadisi, diğer Ege ovaları gibi batıda denize doğru açılan bir oluk biçimindedir. Bu yüzden denizin ılıtıcı etkisi ve yağış getiren rüzgarlar iç kısımlara kadar kolaylıkla girer.
Trenle veya kara yolu ile İç Anadolu yönünden Büyük Menderes vadisine girenler, Denizli’den İzmir’e doğru yaz kış tüm ova ve yamaçları kaplayan yemyeşil bir örtüyle karşılaşırlar.
Ova tabanında incir, zeytin ve portakal bahçeleri büyük alanlar kaplar. Bunların dışında bağlar, bahçeler ve pamuk tarlaları geniş yer tutar.

Merkez İlçesiyle birlikte 17 İlçenin yönetim merkezi olan Aydın İlinde 53 belediye, 489 köy, 265 mahalle kuruluşu vardır. İlçelerimiz sırası ile Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar ve Yenipazar’dır.
Merkez İlçede 6, Bozdoğan ilçesinde 2, Buharkent İlçesinde 1, Çine İlçesinde 2, Didim İlçesinde 3, Germencik İlçesinde 4, İncirliova İlçesinde 2, Karacasu İlçesinde 4, Karpuzlu İlçesinde 1, Koçarlı İlçesinde 3, Köşk İlçesinde 1, Kuşadası ilçesinde 3, Kuyucak İlçesinde 6, Nazilli İlçesinde 3, Söke ilçesinde 8, Sultanhisar İlçesinde 3, Yenipazar İlçesinde 1 belediye teşkilatı bulunmaktadır.

İle bağlı 16 İlçeden Nazilli İlçesi 140.922 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa, Buharkent İlçesi ise 12.527 kişilik nüfusu ile en az nüfusa sahip ilçelerdir. Yüz ölçümü büyüklüğüne göre ilk sırada yer alan Çine İlçesinde nüfus yoğunluğu 56, ikinci sırada yer alan Söke İlçesinde 122 kişi olurken yüz ölçümü en küçük olan Buharkent İlçesinde nüfus yoğunluğu 104 kişidir. İl’de bulunan 54 Belediyeden 26’sının nüfusu 5000,nin altındadır. İlde bulunan 489 köyden 266’sının nüfusu 500’ün altında olup köylerin çoğunluğu düşük nüfusa sahiptir.

Aydın Sohbet Odaları Yönetiminden saygılar sevgiler

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sohbet Chat Ortamları

Sohbet Chat Ortamları Chat Siteleri, Sohbet Siteleri, Chat Odaları,Sohbet Chat ...

Chat Sohbet

Chat Sohbet Sohbet Odaları,Chat Odaları,Chat Siteleri,Sohbet Siteleri Chat Sohbet ...

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette Avrupa,nın Türkiye ile buluşma noktası Sohbetin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!
türkiye sohbet | mobil sohbet | Forum Sitesi | Sitemap