Bursa Sohbet

yorum yok
516 views okuma
5 Ekim, 2017
Bursa Sohbet

Bursa Sohbet

Selam olsun tatlim.org Bursa Sohbet odalarından tüm Bursa Halkına Bursa burada,Türkiye burada, Dünya burada evet herkes burada gelmeyen var,mı,var ise herkesi buraya davet ediyoruz.

Yeşil bursa Türkiye’nin nadide illerinden bir tanesi doğası,insanları,tarihi,kültürü,her özelliği ile dillere destan olmuş ve yemekleri özelikle köftesi birde bursa adına bestelenmiş türküler türküler demiş iken bir tanesini yazmadan geçmeyeceğim.

Bursalımısın kadifeli gelin

Bursalı mısın kadifeli gelin çaydan mı geçtin
Yanakların al al olmuş konyak mı içtin
İçtiğimiz konyak mezemiz kaymak
Sen kimin yarisin yavrum her yanın oynak

Arabaya sen bin faytona ben
Anasını sen al kızını da ben

Bir su içtim testiden yavrum sensin beni mest eden
Cennet makamı olsun yavrum seni bana dost eden

Arabaya sen bin faytona ben
Anasını sen al kızını da ben

Gerçekten çok güzel türküler bestelenmiş Bursa adına yöresel olarak yöreye ait buna benzer çok güzel türkülerimiz var insanı dinlerken mest eden tabi bazende oynatan fıkır,fıkır hareketli türküleri .Sohbet ,muhabbet,arkadaşlık,dostlukların kurulduğu sitemiz Bursa Sohbet chat odaları sınırsız olarak radyo yayını sunmaktadır her şehirden gelen ziyaretçilerimiz kendi yörelerine ait müzikleri isteyerek dinlemekteler. Değerli Bursalılar sizler için hizmete sunduğumuz sanal ortamın en güzel sohbet siteleri sizleri beklemekte tanımadığımız Bursayı,bilmediğimiz kültürlerimizi,doğanızı,yaşantınızı,ve türkülerinizi bire,bir sizlerden dinlemek sizlerden öğrenmek adına hepinizi bekleriz.

Bursa İlimiz

Bursa ilimiz Bursa Osmanlı Devletinin bir ara başkentliğini yapan, evliyalar diyarı, tarihi abideler şehri, tabi güzellikleri ve binlerce senedir bilinen şifalı kaplıcaları ile dünyaca isim yapan ilimiz olan

Bursa kara, hava ve deniz yolu ile diğer kentlere bağlanmaktadır. Kentin kara yolu ile 3 farklı giriş ve çıkışı bulunmaktadır. Doğu yönünde Ankara, Eskişehir, batı yönünde İzmir ve kuzey yönünde ise Yalova ve İstanbul kentlerine bağlanmaktadır.

Farklı dinlerin yüzyıllar boyu yan yana hüküm sürdüğü, medeniyetlerin komşuluk ettiği Bursa’da, Müslümanlar, Yahudiler ve Hristiyanlar kendilerinden bir şeyler bulur, atalarından kalan hatıralara dokunmanın hazzını yaşar. Bursa, Müslümanlar için evliyalar şehri olarak adlandırılır..Bursa verimli ovalarıyla da ülke tarımında çok önemli bir yere sahiptir. Hemen hemen her türlü meyve ve sebzenin yüksek kalitede üretildiği Bursa’da, tarım ürünleri hem iç piyasa hem de ihracatın gözdesi durumundadır.

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sohbet Chat Ortamları

Sohbet Chat Ortamları Chat Siteleri, Sohbet Siteleri, Chat Odaları,Sohbet Chat ...

Chat Sohbet

Chat Sohbet Sohbet Odaları,Chat Odaları,Chat Siteleri,Sohbet Siteleri Chat Sohbet ...

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette Avrupa,nın Türkiye ile buluşma noktası Sohbetin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!
türkiye sohbet | mobil sohbet | Forum Sitesi | Sitemap