Diyarbakır Sohbet Diyarbakır Chat Odaları

yorum yok
555 views okuma
2 Ekim, 2017
Diyarbakır Sohbet Diyarbakır Chat Odaları

Diyarbakır Sohbet Diyarbakır Chat Odaları

Şehirler konulu makalemiz Diyarbakır Sohbet Diyarbakır Chat Odaları ile bugünde sizler-leyim düşündüm ki sohbet chat siteleri konularına biraz ara verip Türkiye’min güzel illeri adı-nada yer vererek her şehrimize ait konular yazmak.

Chat siteleri olarak amacımız Yazmış olduğumuz bu makaleler sayesinde kısada olsa gidip göremediğimiz illerimiz hakkında bilgi sahibi olmak ve en güzel tarafı ise bu illere ha yazılan konularımız il,il ziyaretçilerimiz inde katılımlarını sağlar ve bizlerde Türkiye,nin her yerinden insanlar ile tanışarak yaşadıkları bölgeler hakkında,insanların yaşam tarzları,kültürleri hakkında merak ettiğimiz her şeyi sohbetler esnasında sorarak öğreniriz.Bugün makalemizde yer verdiğimiz Diyarbakır Sohbet Diyarbakır Chat Odaları,na Türkiye ve dünya genelinden tüm dostlarımızı ve Diyarbakır halkını davet ediyoruz.

Diyarbakır İlimiz Hakkında Kısa Bilgi

Diyarbakır karpuzu ve kalesiyle meşhur Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan il. Doğuda Batman, kuzeydoğuda Muş, kuzeyde Bingöl ve Elazığ, batıda Malatya ve Adıyaman, güneyde Şanlı Urfa ve Mardin illeriyle çevrilidir.Güneydoğu Anadolu’nun Gaziantep’ten sonra ikinci gelişmiş şehridir.

Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Diyarbakır, yüzyıllar boyunca Güneydoğu Anadolu’nun fikir, sanat, kültür ve bilim merkezi olmuştur. Önemli bir ticaret merkezi olan şehir günümüzde de bu özelliğini korumaktadır.Diyarbakır´da sert bir kara iklimi egemendir. Yazlar çok sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlıdır. Yazlarının çok sıcak geçmesinin başlıca nedeni,

Bir çok kültüre ev sahipliği yapmış olan Diyarbakır bir diğer yandan bu kültürlerin ve medeniyetlerin emzirdiği ve büyüttüğü bir çok düşünce, sanat ve bilim adamının da yetiştiği bir coğrafya olagelmiştir. Türk Edebiyatının en önemli şair olan Cahid Sıdkı Tarancı, Sezai Kara koç, Ali Emri, Süleyman Nazif; Düşünce Dünyamızın en önemli temsilcisi Ziya Gökalp, Divan Edebiyatı şairi Nesim’i, Tiyatro oyun yazarı Orhan Asena, Mühendislik biliminin en ünlü bilim adamı ve ilk robotu icat eden El-Cezeri gibi bir birinden farklı alanlarda ün yapmış bir çok önemli şahsiyetin memleketi olmuştur.

Güneydoğu Toroslar yayının kuzeyden gelen soğuk rüzgarları kesmesidir. Kentte en sıcak ay ortalaması 31 derece, en soğuk ay ortalaması ise 1,8 derecedir.Doğal bitki örtüsünü, genellikle otsu bitkilerin ağır bastığı bozkır bitkileri oluşmaktadır. Bu bitkiler ilkbaharda kısa bir süre içinde yeşerip çiçeklenir, ama yağışların kesilmesiyle yaz başında kururlar.

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sohbet Chat Ortamları

Sohbet Chat Ortamları Chat Siteleri, Sohbet Siteleri, Chat Odaları,Sohbet Chat ...

Chat Sohbet

Chat Sohbet Sohbet Odaları,Chat Odaları,Chat Siteleri,Sohbet Siteleri Chat Sohbet ...

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette Avrupa,nın Türkiye ile buluşma noktası Sohbetin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!
Sohbet | mobil sohbet | Forum Sitesi | Sitemap