Karaman Sohbet Odaları

1 yorum
440 views okuma
7 Kasım, 2017
Karaman Sohbet Odaları

Karaman Sohbet Odaları

Karaman ilimize ait Karaman Sohbet Odaları Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip Konya ilimize bağlı karaman tabi eskiden ilçe olan karaman haliyle Konya iline bağlıydı ve il olmasından dolay eski konumundan çıkarak  artık Türkiye haritasında il olarak geçmektedir ve Konya toprakları içerisinde bulunmaktadır.

Ve şahsen karamanı iyi bilirim çok gittim ilçe iken o zamanlar karaman gelişmemiş ufak bir ilçe idi özelliği ise bisküvi fabrikalarının olması idi, ve yıllar sonra yani il olduktan sonra gittim ve gördüğüm manzara karşısında gözlerime inanamadım.

İl olduktan sonra karaman kısa zaman içerisinde o kadar gelişmiş ve değişmiş,ki yani bir belediye o kadar,mı güzel hizmet verir görüntü olarak süper alış veriş mağazaları,parklar,gezilecek zaman geçirilecek alanlar her şeyi ile mükemmel ve lüks denecek kadar gelişim gösteren karaman ilinin birde tarihi güzellikleri var onları,da unutmamak gerekli.

Karaman çevresinde ve köylerinde gezilip görülmeye değer o kadar tarihi yerler var,ki insan gezerken insan kendisini  geçmişte oralarda yaşamış kadar hissediyor,tarihi yer demişken iki yıl önceki karaman gezim,den kısa olarak bir özet geçeyim.

Karaman İnce Su Mağaraları Anılarım

Karaman Sohbet Odaları

İki sene oluyor Karamana doğru gezmeye çıkmıştık öylesine kardeşlerim ile amaç zaman geçirmek idi yolda giderken bir ince su mağaraları yazan tabela ilgimizi çekti ve hep beraber kara aldık ve o istikamete doğru arabayı sürdük ilk defa gitmemizden dolayı yollarında ilginç ligi ile ufakta olsa acaba bulabilir-miyiz endişesine kapıldık.

Ama ufak ufak tabelalar ile yolu gösterdiğini görünce rahatladık devam ettik epey,de uzun bir yoldu neyse bu arada tabi karnımızda acıktı yolda küçük bir köy gibi bir yerde tost falan satılıyordu orada oturduk karnımızı doyurduk ama orada,da süper bir manzara var idi tam karışımızda dağların içlerine oyularak yapılmış büs sürü odalar.Eski insanların elleri ile oyarak  yaptıkları  ve yaşadıkları bu odalar imdilerde köylüler tarafından ambar olarak kullanılmakta imiş  ve içerisi buz gibi soğukmuş bu bilgileri tabi karnımızı doyurduğumuz mekanın sahibinden edindik.

Ve yedik içtik yola çıktık yoldaki manzaralar harika yol ilerledikçe öyle güzel yerler çıkıyor önümüze yanımızda çocukların olmasından  dolayı her yere tırmanma imkanımız olmadı ve sonunda ince su mağarasına ulaştık.

Karaman Sohbet Odaları

Kapıya belediye tarafından görevli verilmiş ve görevli ile görüştük mağara Hakkında bilgi aldık aşağı indik,muhteşem ağzımız açık kaldı doğanın akan sularım yapmış olduğu mağara 1356 metre ve içerisi buz hane gibi gittikçe dahada soğuyan mağaradaki görünüm adeta doğa harikası sanki tek tek elle arkeologlar çalışma yapmış yol ne kadar uzun olsa,da biz tam sonuna kadar hayretler içerisinde kalarak gezdik gerçekten vatanımızın o kadar harika yerleri ve tarihi yerleri var,ki gezip görmeye ömür yetmez.

Tatlim.org sohbet chat sitelerinden herkese sesleniyorum imkanları olan herkesin gidip görmesini tavsiye ederim.

 

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sohbet Chat Ortamları

Sohbet Chat Ortamları Chat Siteleri, Sohbet Siteleri, Chat Odaları,Sohbet Chat ...

Chat Sohbet

Chat Sohbet Sohbet Odaları,Chat Odaları,Chat Siteleri,Sohbet Siteleri Chat Sohbet ...

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette Avrupa,nın Türkiye ile buluşma noktası Sohbetin ...

YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!
Sohbet | mobil sohbet | Forum Sitesi | Sitemap