Laz Sohbet Laz Chat

yorum yok
409 views okuma
8 Aralık, 2017
Laz Sohbet Laz Chat

Laz Sohbet Laz Chat

Karadeniz bölgesi için Laz Sohbet Laz Chat odaları Karadeniz bölgesindeki yaşayan insanımız ve diğer ilerden katılacak arkadaşlar için topluca konuşabilecekleri sitelerimiz en güzel arkadaşlıkların yaşandığı seviyeli bir ortama sahip olup Türk,kürk,Laz,Çerkez,Arnavut demeden insanların mezheplerini dillerini,dinlerini sorgulamadan herkese kapılarını açmış bir sohbet  sitesidir.

Şimdiye kadar çoğu illere ve bölgelere hitap ederek sesimizi Türkiye ve dünya ülkelerine duyurmaya çalıştık bu gün ise Karadeniz bölgesine ve bu bölgenin sıcak kanlı.mert insanına sesleniyoruz.Temennimiz yazmış olduğumuz il,il ,ilçe,ilçe ve ülkeler adına makalelerim-izde sesimizi duyurur ve hepsi ile tanışma şansını yakalarız.

Lazlar Halkı

Lazlar Cumhuriyet tarihinde zaman zaman asimilize edilmeye çalışılmıştır. Bu gün Lazca okullarda seçmeli ders olmasına rağmen unutulmaya yüz tutmuştur. Lazlar genel itibarı ile barışçıl ve zeki insanlardır. Devlet kültürüne ve idealine sahip değillerdir. Nüfusunun çoğu köylerde yaşadığı için kendi sanat akımlarını oluşturamamışlardır. Bugün özellikle Hemşin, Pazar ve Ardeşen’de yaşarlar. Ama son yapılan genetik testlerde Rize nüfusunun dörtte üçünün Kafkas-Laz kökenli olduğu ortaya çıkmıştır. Hallerinden  memnunlardır. Karadeniz’de ikisi de Müslüman olmasına rağmen Rumları pek sevmezler.

İsmini Karadeniz’den alan bölge, Sakarya Ovasının doğusundan Gürcistan sınırına kadar uzanır. Büyüklük bakımından bölgelerimiz arasında 3. sırada yer alır. Doğu-batı genişliği en fazla olan bölgemizdir. Bu sebeple doğusu ile batısı arasında yerel saat farkı en fazla olan bölgemizdir. …

Şehirler

Zonguldak, Sinop, Bartın, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Bolu, Kastamonu, Çorum, Amasya, Gümüşhane, Tokat, Artvin ve Bayburt illeri bulunmaktadır.

Tarım Ürünleri

Fındık ve çay bölgenin önemli tarımsal ürünleridir.
Ormancılık oldukça yaygındır.
Balıkçılık da halkın önemli geçim kaynaklarındandır.

Madenler

Bölgede bakır, linyit ve maden kömürü yatakları mevcuttur.
Bu bölge, Fatih döneminde Osmanlı yönetimine katılmıştır.

Laz Sohbet Laz Chat Sitelerimize Tüm Türkiy  Ve Dünyadaki yaşayan herkesi davet eder hoş sohbetler dileriz.

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sohbet Chat Ortamları

Sohbet Chat Ortamları Chat Siteleri, Sohbet Siteleri, Chat Odaları,Sohbet Chat ...

Chat Sohbet

Chat Sohbet Sohbet Odaları,Chat Odaları,Chat Siteleri,Sohbet Siteleri Chat Sohbet ...

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette Avrupa,nın Türkiye ile buluşma noktası Sohbetin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!
türkiye sohbet | mobil sohbet | Forum Sitesi | Sitemap