Mardin Sohbet Odaları

yorum yok
461 views okuma
17 Ekim, 2017
Mardin Sohbet Odaları

Mardin Sohbet Odaları

Selam arkadaşlar öncelikle Mardin Sohbet Odaları,mıza hoş geldiniz önceki makalelerim-izde hatırlatmıştık  sırası ile Türkiye,nin tüm illerine ve Dünya ülkelerinin adına konular yazarak her yerin insanlarını sitemize davet edecek ve değişik illerden ve ülkelerden katılan ziyaretçilerim-izden sohbetler esnasında bulundukları yerlerin özeliklerini ,yaşam koşullarını ve kültürlerini öğreneceğiz.

Türkiye,de yaşayan insanlar olarak pek bilmeyiz yurt dışındaki yabancı ülkeleri belki bazılarımıza gidip görmek nasip olmuştur tabi her ülkeyi görme şansı-nada pek sahip olanlarda enderdir ve genel olarak  Avrupa ülkelerini medya aracılığı ile tanımışızdır.

Lakin Türkiye içerisinde yaşayan bizler eminim,ki vatanımızın bir çok yerini görmek nasip olmuştur yinede her insanın tüm şehirlerimizi görme imkanları olmamıştır malum hayat pahalı insanın yaşam şartları kısıtlı bu nedenle pek gezmek mümkün olmamaktadır.

Güzeldir vatan topraklarımız her bölgemiz ayrı bir güzelliğe sahip doğası,kültürü,geleneği,tarihi ile gitmesek,de,görme-sekte, vatan topraklarının her karışı bizimdir.Mardin Sohbet Odaları ve bunun gibi şehirlere özgü konularımız ile her bölgesini her şehrini tüm özelikleri ile tanıyacağız.

Mardin Hakkında Kısa Bilgi

Mardin Güneydoğu Anadolu bölgesinin Dicle bölümünde yer alan il. Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak, Şanlı Urfa, Irak ve Suriye arasında yer alır.Mardin isminin kökeni üzerinde çeşitli rivayetler vardır.İlin iklimi üzerinde kuzeydeki yüksek dağlar etkili olmaktadır.

Bölgede kış döneminde oluşan yüksek basınç alanı, kış aylarının soğuk geçmesine yol açar. Bir yandan güneydeki çöl ikliminin etkisi altında bulunması, bir yandan kuzeydeki yüksek dağların serin hava kütlelerinin bölgeye girişini engellemesi nedeniyle ilin genelinde yazlar çok sıcak geçerken karasal iklimin tipik özelliği görülür. Ancak; Derik, Nusaybin ve Savur İlçelerinde pamuk, fındık ve zeytin gibi ürünlerin yetişmesi Mikro iklim özelliğinin yörede hüküm sürdüğünü göstermektedir.

Mardin’in bulunduğu bölgeye yerleştirilen “Marde” kavminden geldiği, bu bölgeye hükmeden bir kralın Mardin isminde oğlunun hastalanıp havası ve suyu iyi olan Batı Kalesine gönderildiği, burada iyileşmesi üzerine Kalenin bulunduğu yerde Mardin isimli şehrin kurulduğu, Süryanice mukaddes “Mara” kelimesinden geldiği, Sasani komutanlarından Mardius bu şehri imar ettiği için şehrin eski ismi yerine bu komutanın isminin verildiği gibi çeşitli rivayetler vardır.

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sohbet Chat Ortamları

Sohbet Chat Ortamları Chat Siteleri, Sohbet Siteleri, Chat Odaları,Sohbet Chat ...

Chat Sohbet

Chat Sohbet Sohbet Odaları,Chat Odaları,Chat Siteleri,Sohbet Siteleri Chat Sohbet ...

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette Avrupa,nın Türkiye ile buluşma noktası Sohbetin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!
türkiye sohbet | mobil sohbet | Forum Sitesi | Sitemap