Sosyal Medya

yorum yok
509 views okuma
24 Kasım, 2017
Sosyal Medya

 Sosyal Medya

sosyal medya,instagram, twitter ,Facebook,skyp gibi bir çok iletişim aracı biz insanların hizmetine sunularak faydalanmamızı sağlamaktalar Türkiye Ve dünya genelinin sosyal medya üzerinden insanlar iletişimler kurarak uzakları yakın etmekteler.

İnternet ile hayatımızda yerini alan bu tür sosyal ağlar ve her alanda açılan siteler oturduğumuz yerden her konuya ulaş, mamamızı sağlamaktalar haber kaynakları,oyunlar,filmler,yemek tarifleri,merak ettiğimiz her şey İnternet ortamında bulunmaktadır.

Ve bunlara eklenen birde sohbet chat yani arkadaşlık siteleri bulunmaktadır gencimizden yaşlımıza hepimiz İnternet ortamında var olan tüm hizmetlerden faydalanmaktayız insanlığa sunulmuş en güzel hizmetlerden bir tanesi olan sosyal medya iletişim araçları ve biz insanlar bu tür yerlerin kullanıcıları insanlar ile iletişime geçerek arkadaş olmamızı yalnızlıktan kurtularak hoş vakitler geçirmemize vesile olan sitelerin kurulma amacı belli bedava olarak insanlığa uzakları yakın etmeleri ve boş zamanlarını değerlendirmeleri hoş bir hizmet emeklerine sağlık.

Peki biz İnternet kullanıcıları olarak elimize geçen bu tür hizmetleri nasıl değerlendiriyor ve nasıl ne amaç ile kullanıyoruz ne gibi faydaları,ne gibi zararları bulunmaktadır işte tüm bunlarda üzerinde tartışılması gereken önemli konulardır.

Sosyal Medya,İnstagram,Twitte,Faceboo

k,Skyp,Sohbet Chat 

Ve adını saymadığım İnternet ortamındaki kullandığımız bir çok iletişim aracı faydaları ve zararları bir çoğumuz biliriz belki bilmeyenlerimiz-de vardır,Sosyal paylaşım siteleri veya İnternet ortamındaki kurulmuş olan her sitenin amacı bellidir insanlara hizmet ve hepsininde kullanım koşulları ve kuralları bulunmaktadır bunlarda zaten hepside ana sayfalarında bizlerin bilgisine sunmuşlardır.

Hepimizi uyarma amaçlı konulan uyarılara dikkat etmediğimiz uymadığımız takdirde ne gibi zorluklar ile karşılaşacağımızı gerisi biz kullanıcıların sorumluluğudur. Unutmayalım-ki reel ortamlarda olduğu gibi sanal ortamlar-dada her türlü olumsuz olaylarla karşılaşa biliriz ard niyetli insanlar her yerde bulunur maalesef ard niyetli kişilere site kurucularının engel olamadığı gibi kimsede engel olamıyor kim nereden bilecek kimin ne amaçlı olduğunu.

Faydaları bulunan bu sitelerin zararları yok aksine çok faydaları var kendimiz iletişim kurduğumuz insanlara dikkat ettiğimiz zaman zararlarda olmaz kısacası bilinçli kullanım ve site kurucularının uyarıların dikkate almak yapacağımız tek iş kendi kendimizi her ortamda mağdur olmaktan korumak.

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sohbet Chat Ortamları

Sohbet Chat Ortamları Chat Siteleri, Sohbet Siteleri, Chat Odaları,Sohbet Chat ...

Chat Sohbet

Chat Sohbet Sohbet Odaları,Chat Odaları,Chat Siteleri,Sohbet Siteleri Chat Sohbet ...

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette Avrupa,nın Türkiye ile buluşma noktası Sohbetin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!
türkiye sohbet | mobil sohbet | Forum Sitesi | Sitemap