Tekirdağ Sohbet Siteleri

yorum yok
578 views okuma
4 Kasım, 2017
Tekirdağ Sohbet Siteleri

Tekirdağ Sohbet Siteleri

Marmara denizi ve Karadeniz’e kıyısı bulunan Tekirdağ ili Tekirdağ Sohbet Siteleri Tekirdağ,ın sıcak kanlı insanlarını ve Türkiye Dünya genelinden insanları bir araya getirerek tanışma arkadaş olma olanakları sunmaktadır.

Türkiye’mizin,Vatanımızın her köşesi her bölgesi ayrı bir güzelli taşımaktadır ve vatanımızın her yeri ayrı bir kültüre sahip buram buram tarih kokmaktadır gönül ister-diki imkanlarımız el verse her yeri gezip görsek ama insanın  her istediği olmuyor malum maddi imkanlar her zaman yeterli olmuyor ve Sohbet siteleri olarak bizlerde gitmemizin imkansız olduğu  Türkiye sınırları içerisindeki illerimizi ve Dünya genelindeki yabancı ülkeler ve buralarda yaşayan insanlarla tanışma amaçlı aynı çatı altında toplayarak yaşadıkları yerlerden bilgiler edinerek gezmiş görmüş kadar olmaktayız.Tekirdağ Sohbet Siteleri Yer yüzünde ne kadar Türk vatandaşı var ise her kesi sohbet chat odalarımıza tanışmak amaçlı davet ediyoruz.

Tekirdağ İlimiz

Tekirdağ İlimiz Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirmi üçüncü şehri. 2013 itibarıyla 874.475 nüfusa sahiptir Marmara denizi ve Karadeniz’e kıyısı bulunan Tekirdağ ili; Türkiye’de iki denize kıyısı olan 6 ilden biridir.

Marmara denizinin kuzeyinde ve tamamı Trakya topraklarında yer alan Tekirdağ; doğudan Silivri ve Çatalca ilçeleriyle, kuzeyden Kırklareli iline bağlı Vize, Lüleburgaz, Babaeski ve Pehlivanköy ilçeleriyle çevrili olup, Kuzeydoğudan Karadeniz’e 1.5 km’lik bir kıyısı bulunmaktadır.Tekirdağ il toprakları çok eski çağlardan bu yana bir yerleşim merkezi olarak eski bir tarihe  sahiptir. Anadolu’da ilk siyasi birliği kuran Hititler, Marmara Denizinin ötesini geçmemiş olup bu bölge Hititlerin sınırları dışında kaldı

Topoğrafya: Trakya-Kocaeli Peneplen, i üzerinde bulunan Tekirdağ il topraklarının yeryüzü şekilleri bakımından % 75,2’si platolar, % 15,5’i ovalar, % 9,3’ü dağlarla kaplıdır. Genel olarak yüksek dağlar, dik yamaçlar ya da vadiler yoktur. Marmara Denizi boyunca akarsularca taşınmış alüvyonlarla kaplı kıyı ovaları vardır. Platolar bir aşınma yüzeyi karakterindedir. Kuzeyinde Istıranca, Güney kesimlerinde ise Tekir Dağı ve Koru Dağı ile Ganos Dağları bulunmaktadır.

Tekirdağ ekonomisi Tekirdağ ilinin batısında buğday ve ayçiçeği ekimine dayalı tarımsal üretim başlıca geçim kaynağı iken, doğusu, özellikle Çorlu ve Çerkezköy ilçeleri sanayi üretimiyle ön plana çıkar. Tekirdağ merkez ve Şarköy civarında bağcılık da yapılmaktadır. Son yıllarda karpuz üretimi (özellikle Ferhad anlı köyü civarında) de yaygınlaşmaya başlamıştır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sohbet Chat Ortamları

Sohbet Chat Ortamları Chat Siteleri, Sohbet Siteleri, Chat Odaları,Sohbet Chat ...

Chat Sohbet

Chat Sohbet Sohbet Odaları,Chat Odaları,Chat Siteleri,Sohbet Siteleri Chat Sohbet ...

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette Avrupa,nın Türkiye ile buluşma noktası Sohbetin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!
Sohbet | mobil sohbet | Forum Sitesi | Sitemap