Yurt Dışı Sohbet Odaları

yorum yok
1.217 views okuma
4 Aralık, 2017
Yurt Dışı Sohbet Odaları

Yurt Dışı Sohbet Odaları

Türkiye Sohbet Odaları Yurt Dışı Sohbet Odaları Yurt Dışı Chat Odaları Türkiye insanına yurt dışında yaşayan gurbetçi Türk vatandaşlarımıza hata yabancı ülkelerin vatandaşlarına dil,din,ırk ayırımı yapmadan her milletten insanlara sınırsız,bedava hizmet verilmektedir.Bugün Makalemizde biraz gurbetçilere vatandan sevdiklerinden ayrı yaşayanların memleket hasreti çeken insanlarımızın ortak sorunlarından sıla özlemlerinden söz ederek onların sesi olalım.

Zordur insanın memleketinden,vatanından uzaklarda yaşaması yaşamayan bilemez gurbetin acısını Rabbım kimseyi vatanından uzakta yaşamak zorunda bırakmasın insan toprağını,taşını kurumuş otunu bile özler,mi özleniyor işte.

Bazıları senede bir tatile gelirken bazıları ise yıllardır vatana hasret kalırlar  malum maddi sorun her yerde yaşanmakta maddi durumu iyi olanlar her yıl gelmeyi başarırken maddi olarak uygun olmayanlar ise gelmekte zorlanırlar.

Gurbetçilerin Bitmeyen Çilesi

Gurbeti ben,mi yarattım,Gurbet sancısı gurbete ve gurbetçilere yazılmış nice şarkılar şiirler vardır acı dolu,dert dolu yürekleri dağlayan dinlerken göz yaşlarımıza hakim olamadığımız ve filmler,diziler yapılmıştır gurbete,gurbetçiye dair hepsininde amacı vatan özlemi çeken insanların sesi olmak.

Yaşadıkları yabancı ülkelerde yabancı diye adlandıran insanlarımız ne yazık,ki kendi ülkelerine geldikleri zamanda yabancı konumuna düşürülerek Almancı,gurbetçi gibi vasıflar ile anılmaktadırlar tabi buda insanları çok yaralamakta ve hüsrana uğratmaktadır.

Türk insanı her yerde nerede yaşar ise yaşasın her yerde değerlidir ve yabancı ülkelere mensup olsalar bile kendi vatanlarının vatandaşlarıdırlar belki gurbetçi derken yada Almancı derken kendimizce ard niyet taşımıyoruz ama karşımızdaki insanlar kendi ülkelerinde kendilerini dışlanmış hissederek üzülüyorlar.

Aslında çok şey var onlara dair yazılacak bitmez tükenmez dertler en acısı ise gurbet kahrından hasta olanlar derde düşenler ve vatana hasret bu dünyadan göçenler temeli dönüş yapma hayalleri gerçekleşmeden vefat edenler kimileri Türkiye topraklarına kimileri ise yaşadıkları yerlerdeki topraklara yolcu edilenler bunları yazarken bile içim sızlıyor hayat kader insana beklenmedik şeyler yaşatıyor.

Neyse benim artık bu konu üzerinde yazmaya yüreğim dayanmı yor Rabbım herkesin hepimizin yar ve yardımcısı olsun diyerek sözlerimi burada bitirmek istiyorum Dileğim tüm gurbette yaşayan kardeşlerimin vatanlarına sevdiklerine kavuşması.

Yurt Dışı Sohbet Odaları,ndan saygılar sevgiler


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sohbet Chat Ortamları

Sohbet Chat Ortamları Chat Siteleri, Sohbet Siteleri, Chat Odaları,Sohbet Chat ...

Chat Sohbet

Chat Sohbet Sohbet Odaları,Chat Odaları,Chat Siteleri,Sohbet Siteleri Chat Sohbet ...

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette

Sohbetin Sesi Tatlim Sohbette Avrupa,nın Türkiye ile buluşma noktası Sohbetin ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!
Sohbet | mobil sohbet | Forum Sitesi | Sitemap